Mājas lapa: http://www.rpiva.lv/

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija ir valsts augstskola, kuras galvenais mērķis ir dot iespēju studentiem iegūt augstāko profesionālo un akadēmisko izglītību pedagoģijas, psiholoģijas, sabiedrisko attiecību, karjeras konsultēšanas, komercdarbības un vadības jomā, gatavību motivētai profesionālai darbībai un nepārtrauktai pašattīstībai. Katras studiju programmas pamatā ir inteliģence, kompetence un profesionalitāte.

Arhīvs
Oktobris, 2021
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Šogad vairāk jauniešu izvēlas studēt pedagoģiju
Publicēts 22. jūlijā, 2010.
Šodien arvien vairāk jaunieši izvēlas savu nākotnes profesiju saistīt ar pedagoģiju, liecina Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) dati par interesentiem, kas izvēlējušies pieteikties studijām RPIVA. Lielāko interesi izpelnījusies studiju programma – Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs.

Jau vairākas nedēļas turpinās pieteikšanās studijām Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā. Topošo studentu izrādītī interese ir augsta visās studiju programmās, tomēr īpašu uzmanību šogad izpelnījušās pedagoģijas studiju programmas.

“Šāda situācija varētu būt skaidrojama ar plašo budžeta vietu skaitu, ko RPIVA piedāvā topošajiem skolotājiem. Tāpat lielu lomu noteikti spēlē darba tirgus pieprasījums pēc pedagogiem, jo sevišķi specializētajiem, kā piemēram bioloģijas vai mūzikas skolotājs,” skaidro RPIVA rektore Dace Markus.

Lielākais pieteikumu skaits šobrīd saņemts studiju programmā Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs, kam seko mūzikas skolotājs, izglītības darba vadītājs, kā arī deju un ritmikas skolotājs. Nedaudz mazāk, bet joprojām aktīvi jaunieši piesakās psiholoģijas bakalaura, komercdarbības un uzņēmumu vadības, kā arī sabiedrisko attiecību studiju programmās.

Šogad studēt gribētāji aktīvi ir gan Rīgā, gan reģionos. Līdz šim lielāko interesi izrādījuši Zemgales iedzīvotāji. “Tāpat par studijām interesējas arī jau esoši pedagogi vai cilvēki, kas esošo izglītību vēlas papildināt, studējot maģistrantūrā. Ja, uzsākot bakalaura studijas, vairāk vēlas uzzināt par budžeta vietām un profesijas potenciālu nākotnē, tad maģistrantiem būtiskas ir iespējas studijas savienot ar darbu, ko mēs piedāvājam nepilna laika klātienes studijās,” norāda RPIVA uzņemšanas komisijas vadītāja Gunita Aldiņa.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: