Mājas lapa: http://www.rpiva.lv/

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija ir valsts augstskola, kuras galvenais mērķis ir dot iespēju studentiem iegūt augstāko profesionālo un akadēmisko izglītību pedagoģijas, psiholoģijas, sabiedrisko attiecību, karjeras konsultēšanas, komercdarbības un vadības jomā, gatavību motivētai profesionālai darbībai un nepārtrauktai pašattīstībai. Katras studiju programmas pamatā ir inteliģence, kompetence un profesionalitāte.

Arhīvs
Februāris, 2020
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
Skolotāja profesija savu prestižu nezaudē – studēt gribētāju netrūkst
Publicēts 7. jūlijā, 2010.
Kā liecina Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) dati, šogad potenciālie studenti vairāk kā iepriekš interesējas par iespēju apgūt pedagoga profesiju. Lielāku uzmanību speciālistu pieprasījuma dēļ izpelnījusies tieši studiju programma “Vidējās izglītības bioloģijas skolotājs un pamatizglītības dabaszinību skolotājs”.

“Runājot tieši par bioloģijas un dabaszinātņu skolotāja profesiju, jāsaka, ka šādi skolotāji ir ļoti vajadzīgi paplašinātā profila dēļ. Šīs programmas studentiem RPIVA garantē no valsts budžeta finansētas pilna laika studiju vietas un kvalitatīvas studiju iespējas, jo RPIVA strādā dabaszinību profesoru komanda, kuru papildina pedagoģijas un psiholoģijas speciālisti. Konkursa kārtībā saņemts finansējums ERAF projektā, tādēļ šiem studentiem būs augstas kvalitātes studiju vide. Un Rīgā būs pieejamas arī nepilna laika studijas,” stāsta RPIVA rektore Dace Markus.

Kā galvenos iemeslus, kādēļ vidusskolu beigušajiem interesē pedagoga profesija, iespējams minēt bezmaksas augstākās izglītības studiju iespējas – pieejamas daudz valsts budžeta finansētas studiju vietas. Tāpat studenti sapratuši, ka skolotāja profesija var noderēt, strādājot ne tikai skolā, bet arī privātajās mācību iestādēs, vadot kursus specialitātē vai pasniedzot privātstundas. Ar skolotāja profesiju paveras plašs darbības lauks un arī darba devēji jaunos speciālistus novērtē.

Kā norāda RPIVA uzņemšanas komisijas vadītāja Gunita Aldiņa, lielu interesi izrāda arī jau esošie izglītības darbinieki. Viņus vairāk interesē pedagoga profesionālā pilnveide, ko RPIVA nodrošina ar maģistrantūras un doktora studijām.

RPIVA studentu uzņemšana jau sākusies un turpināsies līdz pat augusta vidum. Kā rāda pašreizēja studentu aktivitāte, skolotāja profesija, neskatoties ne uz ko, prestižu nav zaudējusi.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: