Mājas lapa: http://www.rpiva.lv/

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija ir valsts augstskola, kuras galvenais mērķis ir dot iespēju studentiem iegūt augstāko profesionālo un akadēmisko izglītību pedagoģijas, psiholoģijas, sabiedrisko attiecību, karjeras konsultēšanas, komercdarbības un vadības jomā, gatavību motivētai profesionālai darbībai un nepārtrauktai pašattīstībai. Katras studiju programmas pamatā ir inteliģence, kompetence un profesionalitāte.

Arhīvs
Jūnijs, 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Rīgas skolās joprojām liels pieprasījums pēc pedagogiem
Publicēts 26. augustā, 2011.
Kā liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sniegtā informācija, Rīgas skolās joprojām trūkst skolotāju, tādēļ jaunie pedagogi ir ļoti pieprasīti.

 

Pirms jaunā mācību gada sākuma ik gadu Rīgā un citās lielākās Latvijas pilsētās skolas saskaras ar problēmu – atbilstošas izglītības skolotāju trūkumu. Ir ļoti daudz sludinājumi, kas piedāvā darbu skolotājiem, tādēļ cilvēkiem ar pedagoģisko izglītību ir plašās iespējas izvēlēties, kur strādāt.

Rīgas skolās pašlaik pieprasītākie ir mūzikas, matemātikas, latviešu valodas, angļu valodas, fizikas un citu mācību priekšmetu skolotāji. Lai arī pieprasījums pa specialitātēm gadu no gada nedaudz mainās, joprojām vajadzība pēc jauniem skolotājiem turpina pieaugt.

Kā norāda Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas uzņemšanas nodaļas vadītāja Gunita Aldiņa, pedagogi pēc studiju beigām ir ļoti pieprasīti: “Jau studiju laikā mūsu audzēkņi iziet prakses mācību iestādēs. Pēc diploma saņemšanas viņiem darba vieta ir gandrīz nodrošināta, jo skolas bijušos praktikantus labprāt aicina pie sevis pastāvīgā darbā.”

Arī jaunieši un cilvēki, kas vēlas mainīt savu profesiju, izvērtējot pašreizējo un paredzamo situāciju darba tirgū, izvēlas iegūt skolotāja kvalifikāciju. “Pieprasījums pēc pedagoģijas studijām RPIVA ir pieaudzis, jo cilvēki izvēlas iegūt profesiju, kas garantē darba vietu pēc mācību beigām. Lai arī darba samaksa skolotājiem varētu būt lielāka, tie tomēr ir ļoti stabili un visbiežāk sociāli nodrošināti ienākumi, ko augstu novērtē studēt gribētāji. Turklāt ar skolotāja profesiju iespējams ne tikai pasniegt stundas skolā, bet strādāt arī mūžizglītības jomā, vadīt kursus, seminārus vai pasniegt privātstundas,” atzīmē Gunita Aldiņa.

Pieteikties nepilna laika klātienes studijām RPIVA iespējams līdz šī gada 31. augustam.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: