Mājas lapa: http://www.rpiva.lv/

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija ir valsts augstskola, kuras galvenais mērķis ir dot iespēju studentiem iegūt augstāko profesionālo un akadēmisko izglītību pedagoģijas, psiholoģijas, sabiedrisko attiecību, karjeras konsultēšanas, komercdarbības un vadības jomā, gatavību motivētai profesionālai darbībai un nepārtrauktai pašattīstībai. Katras studiju programmas pamatā ir inteliģence, kompetence un profesionalitāte.

Arhīvs
Jūnijs, 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Rīgas Latviešu biedrības namā Saksofonu kvarteta n[ex]t move koncerts
Publicēts 16. novembrī, 2011.
Šī gada 19.novembrī plkst. 16:00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē dāmu saksofonu kvartets n[ex]t move, kurā muzicē arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studente Inga Meijere, klausītājiem piedāvās Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītu latviešu mūzikas koncertu.

 

Inga Meijere, kas kvartetā n[ex]t move darbojas jau no pirmsākumiem, veido aranžējumus un orģinālmūziku un šajā koncertā pārsteigs ar īpaši veidotiem skaņdarbiem.

Šajā koncertā n[ex]t move atskaņos ne tikai RPIVA studentes veidoto mūziku, bet arī Alvila Altmaņa “Bērnības atmiņu ainiņas”, kas sastāv no septiņām daļām: Elēģija, Spēle, Pie upes, Rudens Ziedi, Burvju ota, Ziemassvētki un Draugi.

“Latvijas Koncertu” organizēto koncertciklu ietvaros šī gada 1.martā Lielajā Ģildē notika pirmizrāde ēnu teātra izrādei “Alise Brīnumzemē”. No šīs izrādes mūzikas pati autore ir izveidojusi skaņdarbu ciklu, kas tiks atskaņots arī šajā koncertā. Cikla daļas: Pastorāle, Krišana, Asaru dīķis, Skriešanās tarantella, Čēšīras kaķa blūzs, Tējas valsis, Karalienes polonēze, Kriketa spēle, Omāru kadriļa, Haoss, Fināla pastorāle.

Novērtējot latviešu tautas mūzikas bagātību, Inga Meijere veido dažādas parafrāzes par latviešu tautas melodijām, kas jau iemantojušas popularitāti arī ārpus Latvijas robežām. Īpašu pārsteigumu sagatavojusi arī koncerta viešņa – zviedru dziedātāja un komponiste Beatrice Aurore jeb īstajā vārdā Beatrice Lindholm (www.beatriceaurore.com), ar kuru kvartets jau sācis ilgstošu sadarbību, un kuras kompozīcijas par godu šai sadarbībai aranžējusi RPIVA studente.

Saksofonu kvartets n[ex]t move ir jau sevi lieliski prezentējis Urkult festivālā Zviedrijā, koncertējis Latvijas skolās un kultūras namos, kā arī korporatīvos pasākumos Baltijas valstīs. Šobrīd kvarteta dāmas Inga Meijere, Baiba Tauriņa, Katrīna Kivleniece un Anete Stikāne gatavojas arī koncerttūrei Mumbajā, Indijā novembra beigās.

Biļetes: Ls 3.-, pensionāriem, studentiem, skolēniem Ls 2.- Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: