Mājas lapa: http://www.rpiva.lv/

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija ir valsts augstskola, kuras galvenais mērķis ir dot iespēju studentiem iegūt augstāko profesionālo un akadēmisko izglītību pedagoģijas, psiholoģijas, sabiedrisko attiecību, karjeras konsultēšanas, komercdarbības un vadības jomā, gatavību motivētai profesionālai darbībai un nepārtrauktai pašattīstībai. Katras studiju programmas pamatā ir inteliģence, kompetence un profesionalitāte.

Arhīvs
Jūnijs, 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Palielinoties privāto bērnudārzu skaitam, aug pieprasījums pēc pirmsskolas skolotājiem
Publicēts 29. augustā, 2011.
Lai arī pirmsskolas skolotājs ir profesija, kas prasa ne tikai zināšanas, bet arī īpašas prasmes un rakstura iezīmes, arvien vairāk jauniešu izvēlas savu dzīvi saistīt tieši ar šo nodarbošanos. Savu izvēli studenti pamato ar šī brīža situāciju, kad pieprasījums pēc pirmsskolu skolotājiem strauji pieaug.

 

Kā rāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sniegtā informācija, izsludināto vakanču skaits, kurās tiek meklēti izglītoti pirmsskolas skolotāji, sasniedz gandrīz 100 un tas turpina palielināties. Šāda aktivitāte tiek skaidrota ar privāto bērnu dārzu atvēršanu, tādējādi, palielinoties konkurencei, arī darbinieki kļūst arvien pieprasītāki. Nozares profesionāļiem ir plašas iespējas izvēlēties, kur strādāt, izvērtējot katru piedāvājumu.

“Pirmsskolas skolotājs Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (RPIVA) ir viena no pieprasītākajām studiju programmām, turklāt studēt gribētāji, kas izlēmuši savu nākotni saistīt tieši ar bērniem, savu izvēli izdarījuši diezgan laicīgi. Studentu skaits viennozīmīgi saistāms ar pieprasījumu darba tirgū, tas šobrīd arvien pieaug,” norāda RPIVA uzņemšanas nodaļas vadītāja Gunita Aldiņa.

Pašreizējā situācijā, piedāvājot jaunajiem speciālistiem labākus darba apstākļus un atalgojumu, privātie bērnudārzi izkonkurē valsts iestādes. Pagaidām pirmsskolas skolotāju skaits nav pietiekams, tomēr Gunita Aldiņa norāda, ka “studentu skaits pirmsskolas skolotāja specialitātē ir pietiekoši liels. Ja valstiski jaunie speciālisti tiks motivēti izvēlēties Latvijas bērnudārzus par savu darba vietu, situācija varētu normalizēties. Tajā pašā laikā jāatceras, ka Latvijas speciālisti šajā pirmsskolas izglītības jomā ir diezgan pieprasīti arī ārvalstīs.”

Pieteikties nepilna laika klātienes studijām RPIVA iespējams līdz šī gada 31. augustam gan Rīgā, gan arī reģionālajās filiālēs Kuldīgā, Tukumā, Ventspilī, Alūksnē, Cēsīs, Madonā, Bauskā un Jēkabpilī.

Papildus informāciju par studijām RPIVA iespējams iegūt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80002002, kas darbojas katru darba dienu no plkst. 9:00 līdz 17:00, sniedzot atbildes uz visdažādākajiem interesentu jautājumiem par studijām RPIVA.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: