Mājas lapa: http://www.rpiva.lv/

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija ir valsts augstskola, kuras galvenais mērķis ir dot iespēju studentiem iegūt augstāko profesionālo un akadēmisko izglītību pedagoģijas, psiholoģijas, sabiedrisko attiecību, karjeras konsultēšanas, komercdarbības un vadības jomā, gatavību motivētai profesionālai darbībai un nepārtrauktai pašattīstībai. Katras studiju programmas pamatā ir inteliģence, kompetence un profesionalitāte.

Arhīvs
Jūnijs, 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Latviešu deju svētku popularizēšanai pasaulē tapis rakstu krājums “Latvian Dance and Dance Festival in Latvia”
Publicēts 2. februārī, 2012.
Lai atbildētu uz arvien pieaugošo ārvalstu deju speciālistu un kultūras darbinieku, kā arī sabiedrības interesi par latviešu dziesmu un deju svētkiem, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studiju prorektore, Dr.paed., asoc. prof. Rita Spalva izveidojusi un klajā laidusi savu rakstu krājumu “Latvian Dance and Dance Festival in Latvia” jeb “Latviešu deja un deju svētki Latvijā”.

Rakstu krājums apvieno dažādas publikācijas, kā arī konferenču rakstus un priekšlasījumus, kas tapuši pēdējo gadu laikā, vienlaikus sniedzot plašu informāciju par latviešu tradicionālo deju svētku rašanās vēsturi un nozīmību.

Skaidrojot grāmatas nozīmību un izveides mērķi Rita Spalva norāda uz lielo un arvien pieaugošo sabiedrības un starptautisku deju speciālistu interesi par mūsu tautas tradīcijām. “Interese par Latvijas un Baltijas deju svētkiem ir ļoti liela. Cilvēkiem, kas atbrauc no ārzemēm, apmeklē mūsu deju svētkus, ir redzējuši video ierakstus vai dzird manu uzstāšanos kādā konferencē, vienmēr ir ļoti daudz jautājumu – kā tas notiek, kā tas vēsturiski ir aizsācies, kas to finansē, kas organizē, cik ilgā laikā to var izdarīt, cik cilvēku ir iesaistīti? Es grāmatā mēģināju uz visiem šiem jautājumiem netiešā veidā, argumentēti atbildēt,” stāsta Rita Spalva.

Grāmatā apkopota plaša informācija, kas attiecas uz Latvijas dejas svētkiem. “Es centos to pasniegt pietiekoši zinātniskā veidā – ir gan statistika un pētniecība, kas ir kā pamats visam, jo parāda attīstību no pirmajiem Jurjānu Andreja deju pierakstiem līdz deju svētkiem ar 15 000 dalībniekiem, ko Jurjānu Andrejs nekad nevarēja paredzēt,” atzīmē RPIVA prorektore, izdevuma autore Rita Spalva, norādot, ka grāmatā vienlaikus meklēta atbilde uz jautājumu – kādus deju svētkus mēs uzskatam par tādiem, kas ir izdevušies. Ir izvirzīti kritēriji un apzināti deju speciālistu viedokļi.

Būtiski, lai šī grandiozā tradīcija tiek novērtēta ne tikai vēsturiskā aspektā, bet tie ir arī kvalitatīvi un mākslinieciski augstvērtīgi priekšnesumi. Kā skaidro R. Spalva, “svētki saliedē, ļauj satikties, komunicēt un tajā pašā laikā, kā rāda pētījumi, tie sniedz papildus ienākumus arī valsts budžetam. Šī polifunkcionalitāte arī ir galvenais šo svētku vērtību radītājs un vērtība, kurai vēlējos pievērst uzmanību grāmatā.”

Izdevums veidots angļu valodā un ir pieejams iegādei internetā, tostarp Amazone.com, tādējādi padarot to starptautisku un ar svētku norisi un nozīmību informējot plašāku sabiedrību.


Komentāri (1)
Andris: Latvian Dance and Dance Festival in Latvia ir okey. Pats savās rokās arī ceru paturēt ...
22/07/2016 05:46
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: